Zahraničí (Středa, 26. června 2019 22:34:22)

Dovolená se změnila v tragédii: Manžele smetla vlna, našli je mrtvé

Nejméně patnáct obětí má na svědomí blesková povodeň na Mallorce. Je mezi nimi i britský pár nebo matka, která se snažila zachránit své děti. Dva lidé se stále pohřešují.

Úřady už znají totožnost prvních obětí, které si vyžádalo extrémní počasí na španělském ostrově Mallorca. Při prudké bouřce, která vyvolala podle místních až biblickou potopu, zemřel i starší britský pár. Píše o tom britský Sun.

 

Anthony (75) a Delia (72) Greenovi si chtěli na Mallorce užít dovolenou, domů už se ale nikdy nevrátí. Když jeli taxíkem z letiště Palma Airport do městečka Cala Bona na východním pobřeží ostrova, smetla je vlna. Jejich těla našli v převráceném autě, o několik hodin později našli záchranáři také tělo taxikáře.

 

 

"Vyjadřujeme podporu rodině dvou Britů, kteří zemřeli ve Španělsku. Uděláme všechno proto, abychom jí v této těžké situaci pomohli," uvedlo britské ministerstvo zahraničí, které i nadále zůstává v kontaktu se španělskými úřady.

 

 

Další obětí je maminka, která se svými dvěma dětmi jela v autě, když do nich narazil proud vody. Žena ještě zvládla vystrčit dceru ven, pětiletý chlapec ale zůstal v autě, když ho odnesla voda. Její tělo našli záchranáři uvnitř auta, chlapečka stále pohřešují.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.