Zahraničí (Středa, 26. června 2019 22:19:07)

Poplach v parlamentu! Manévry měla způsobit trocha pepře

Poslancům Národní rady Slovenské republiky (NR SR) někdo poslal kontaminovanou zásilku. Šlo o více než 70 dopisů s podezřelou látkou, která měla mírně dráždivé účinky. Podle portálu tvnoviny.sk obálky obsahovaly namletý černý pepř.

"Na adresy poslanců NR SR napříč politickým spektrem byly doručeny kontaminované zásilky. Na základě kontroly listovních zásilek pracovnice Kanceláře NR SR zachytili více než 70 dopisů s podezřelou látkou, která vykazovala mírně dráždivé účinky. Všechny zásilky byly zachyceny a v rámci postupů je Kancelář NR SR postoupila policejním a záchranným složkám. Prostory byly okamžitě dekontaminovány. I tento případ ukazuje na potřebu zvýšených kontrol doručovaných zásilek. Opatření, která jsme v minulosti přijali, se ukazují jako správné a opodstatněné," říká k případu vedoucí Kanceláře NR SR Daniel Guspan.

 

Chemický rozbor látky zatím není znám. V dopisech se podle prvních informací nacházela chemická látka, kterou momentálně zkoumají na Úřadu veřejného zdravotnictví, píší topky.sk.

 

I když zatím není chemický rozbor hotov, podle portálu tvnoviny.sk se mělo jednat o mletý černý pepř.

 

 

Mimořádná situace začala ve slovenském parlamentu v 9:10. Hasiči byli v parlamentu v půl jedenácté. Zasahovali tam tři jednotky a 12 hasičů. Policie stále zasahuje na místě činu. Mluvčí záchranářů Alena Krčová potvrdila výjezd, na místě však nemuseli nikoho ošetřit ani převést do nemocnice.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.