Zahraničí (Středa, 20. března 2019 3:58:00)

Kuchař se vydával za lékaře! Mohl zabít až 10 lidí, takhle ordinoval

Kauza vyučeného kuchaře, který vystupoval jako lékař a ošetřoval pacienty v domově důchodců, šokovala Slovensko. Ošetřovatelkou byla zase bývalá uklízečka. Na nově zveřejněném videu je vidět, jak "ordinovali" opilí, ale v lékařském oblečení.

Až deset lidí mohlo přijít o život poté, co se dostali do "péče" Ivana Biháryho. Ač vyučený kuchař, Biháry ordinoval v domově sociálních služeb v Bratislavě a pacientům dokonce podával léky. Policie případ už několik týdnů vyšetřuje, píše portál tvnoviny.sk.

 

Biháry už si vyslechl obvinění z poškození zdraví. Podle kriminalistů může za smrt několika lidí, kteří zemřeli po neodborném podání tlumících léků. Spolu s ním viní i 18letou Vanessu Pútikovou - uklízečku, která se stala ošetřovatelkou.

 

Redakce magazínu Reflex televize Markíza teď získala několik šokujících důkazů o tom, jak vypadal "běžný" den v zařízení pro seniory. Na videu Biháry v lékařském oblečení a bílých sandálech tancuje a zpívá, se skleničkou alkoholu v ruce.

 

Na dalších záběrech už vystupuje jako lékař. Dvěma starším pacientkám píchá injekci, zatímco se jich ptá, "jestli to neštípe". U soudu ale tvrdil, že nikde neuváděl informaci o tom, zda vystudoval medicínu. Že používal před jménem titul "MUDr.", už raději nekomentoval.

 

 

Podle jedné z bývalých zaměstnankyň podávala hrůzná dvojice pacientům přes oběd tlumící léky. "Viděla jsem, jak brala obědy a házela do nich léky na uklidnění. Každému do polévky, aby spal. Já tam potom šla a ta paní byla studená, mrtvá. Tak říkám: Vanesso, tys ji zabila," popsala Jana Šipošová.

 

Krajský soud už rozhodoval o stížnosti Biháryho a Pútikové, kterým se nelíbilo, že je prvoinstanční soud poslal pro obavu z útěku do vazby. Místo toho, aby je propustil, jak doufali, soudce přidal ještě další důvod pro vazební stíhání - že by mohli v činnosti pokračovat.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.