Zahraničí (Neděle, 19. května 2019 9:32:56)

Vykradači bytů mají novou taktiku! Na místě nechají jediný důkaz

Zloději v Prešově se bez poškození dveří dostali přibližně do třech bytů. Jejich majitelé si toho málem ani nevšimli. Zaměřili se pouze na jeden typ bezpečnostních dveří, kterým ve všech případech odmontovali kukátko. Mezi lidmi se proto šíří fáma, že lupiči zámek otevírají právě přes malý otvor ve dveřích.

Pan Jacko po příchodu z práce našel dveře do bytu pouze přibouchnuté a namísto kukátka byla jen díra. Na zemi v chodbě na rohožce pak našel sklíčko. Nevěnoval tomu však žádnou pozornost a šel venčit svého psa. Až jeho manželka po příchodu z práce zjistila, že je někdo vykradl. Z bytu jim zmizely šperky, zlato i hotovost.

 

Přivolali policii, od které se dozvěděli, že za poslední dva dny měli v Prešově hlášeny další tři byty, které byly vykradeny tímto způsobem. "V těchto třech případech byla škoda vyčíslena na téměř 5000 eur," uvedl pro TV Markíza mluvčí policie v Prešově Daniel Džobanik.

 

Zloději se zaměřovali pouze na bezpečnostní dveře jednoho typu a všude po sobě zanechali stejnou stopu. Firma, která dveře dodává, vylučuje, že by se daly otevřít přes kukátko. Zloději ho mohli odmontovat kvůli zabudované kameře, která se do nich někdy montuje a mohla by je natočit.

 

 

Zkušený zámečník však tvrdí, že otevírání dveří přes pozorovací otvor není pouhá fáma. Nejednou sám dveře tímto způsobem otevřel. Určitý typ dveří se dá totiž otevřít také přes kukátko, i když jsou zamčené. Dodavatel dveří je však stále přesvědčený, že do bytu se zloději dostali bez jakéhokoli poškození dveří, protože majitelé bytu zapomněli dveře zamknout.

 

Policisté poslali zámky na expertizu a případy vyšetřují jako krádeže spojené s porušováním domovní svobody. Po pachatelích policie stále pátrá.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.