Zahraničí (Úterý, 26. března 2019 7:04:07)

Letuška rozhodla, že pes musí do úložného prostoru. Zemřel tam!

Aerolinky United Airlines čelí dalšímu skandálu. Jejich letuška totiž během letu z Houstonu do New Yorku vyzvala cestující, aby svého buldočka vměstnala do úložného prostoru nad hlavou. Pes však let v přehřáté přihrádce nepřežil. Žena s dětmi ho našla po přistání mrtvého.

Při nástupu do letadla měla žena černého buldočka v malé příruční tašce. Během letu jí pak chtěla dát pod sedadlo. S tím však nesouhlasila jedna z letušek, která cestující přinutila, aby psa umístila do úložného prostoru nad hlavou. Měl tam být v bezpečí.

 

Po přistání v New Yorku se však ukázalo, že to tak nebylo. Černý francouzský buldoček 3,5 hodinový let nepřežil. "Po otevření přihrádky volala rodina jeho jméno, ale pes nereagoval," popisovala situaci jedna ze spolucestující. Šokovaná matka jí následně svěřila své dítě a začala psa oživovat. Na pomoc už však bylo pozdě.

 

K celé situaci se už vyjádřily i zmíněné aerolinky. "Za tuto tragédii neseme plnou odpovědnost," přiznaly podle CNN. Společnost se již rodině omluvila, a také rodině vrátila peníze za letenky. V sumě je zahrnuto i 125 dolarů za poplatek na přepravu zvířete v kabině.

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Mar2018/2116823.jpg?d41d

 

Podle amerického ministerstva dopravy zemřelo loni při letecké přepravě ve Spojených státech 24 zvířat. Na palubě United Airlines jich přitom bylo hned 18! Aerolinky však ročně přepraví přes 130 tisíc zvířat.

 

 

United Airlines se přitom ještě vzpamatovávají z poklesu pasažérů. Cestující na aerolinky zanevřeli po loňském incidentu, kdy byl jeden z pasažérů násilně vynesen z letadla. Muž se přitom ničím neprovinil. Společnost pouze potřebovala uvolnit místo pro svého zaměstnance.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.