Zahraničí (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:03:24)

Krásnou Bethany zabila chřipka. Smrtící virus má už 93 obětí

Velkou Británii v posledních týdnech děsí smrtící typ chřipky. Na svědomí má život už bezmála sta lidí, další stovky nakažených skončily v nemocnici.

Celkem 93 lidí už ve Velké Británii zabil zákeřný typ chřipky H3N2. Za poslední týden se počet obětí více než zdvojnásobil. Přes 750 lidí skončilo za posledních sedm dní v nemocnici, od Štědrého dne do Silvestra dokonce muselo 114 lidí na jednotku intenzivní péče.

 

Tzv. australská chřipka se projevuje jako jakákoli jiná, její příznaky ale mohou být u některých lidí mnohokrát znásobeny. A proč australská? V loňském roce totiž tento virus potrápil právě nejmenší kontinent.

 

 

Mezi mrtvými je i 18letá Bethany Walkerová z Applecrossu v severní Skotsku. Její stav se rychle zhoršil a skončila na jednotce intenzivní péče. V pátek zákeřnému viru podlehla. "Život už nikdy nebude stejný jako dřív," napsala na facebook její zdrcená matka Heather.

 

 

Kamarádi na ni vzpomínali jako na laskavou, pečující a nadanou studentku, která se chtěla stát porodní asistentkou. "Bethany, miluji tě nejvíc v celém vesmíru, byla jsi ta nejlepší dcera, jakou jsem si mohla přát a vždycky budu nejpyšnější matka na světě," dodala Heather.

 

Chřipce také podlehla 56letá Melanie Coombsová z Essexu. Žena přitom v minulosti třikrát porazila rakovinu. Zemřela jen několik dní po Vánocích.

 

Virus si vyžádal i život válečného pilota Owena Hardyho. Během války sestřelil nejméně šest nepřátelských letadel, dalších pět poškodil a jedno zničil na zemi. Vyznamenali ho jak v Británii, tak ve Francii. Bylo mu 95 let.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.