Zahraničí (Čtvrtek, 17. ledna 2019 23:22:08)

Lupiči s pistolemi a sekyrami přepadli hotel Ritz, získali obří lup!

Slavný pařížský hotel Ritz se včera večer stal terčem rozsáhlého loupežného přepadení. Pětice mužů ozbrojená pistolemi a sekyrami ukradla šperky a další luxusní zboží za více než 115 milionů korun. Tři lupiče policie dopadla krátce po přepadení. Dva jsou stále na útěku.

Jeden z nejluxusnějších pařížských hotelů - hotel Ritz - se krátce po středeční šesté hodině večer ocitá v obležení policistů. Páskou uzavírají místo, ze kterého sotva před pár minutami uprchla pětice lupičů.

 

Zloději do slavného hotelu, který stojí hned vedle budovy ministerstva spravedlnosti, vtrhli postranním vchodem. Pomocí sekyr rozbili výlohu tamního klenotnictví a ukradli šperky za desítky milionů korun. V době loupeže se v obchodě nacházeli dva lidé. Ti později zavolali policii.

 

"Seděla jsem v baru a pila koktejl, když jsem uslyšela ty výstřely. Všichni jsme se otočili a já uviděla muže ozbrojené pistolemi s kapucemi na hlavě.Myslela jsem si, že jde o útok. Podařilo se mi utéct," popsala svědkyně jménem Jennifer.


 

Tři lupiče se policistům podařilo zadržet. Dva z místa činu uprchli na skútru. Podle tamních úřadů se incident obešel bez zranění.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.