Zahraničí (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:56:31)

Podivná smrt Janky ze Slovenska: Nebyla to nehoda, tvrdí známí

Případ devítileté Janičky Holubové ze Slovenska je pro mnohé stále záhadou. Dívka zemřela v neděli v jedné z britských nemocnic, kde byla připojena na přístroje poté, co se při hře začala škrtit páskem od županu. Kolem její smrti však panuje až příliš mnoho nejasností. Lidé na sociálních sítích jsou dokonce přesvědčeni, že se jednalo o vraždu.

Janička si hrála v pokoji s ostatními dětmi a u toho si měla omotat kolem krku pásek od županu a začít se škrtit. Alespoň to podle zdroje PRESS TV tvrdila její rodina.

 

Z neznámých důvodů byla dívka údajně 40 minut bez známek života, než na místo přijela záchranka. V nemocnici byla pak připojena na přístroje. V neděli však bohužel svým zraněním podlehla.

 

Znáte Janky rodinu? Máte nějaké informace, které by nám mohly pomoci? Napište nám na e-mail zpravy@nova.cz nebo do zpráv na redakčním Facebooku.

 

Zvláštní je také postup rodiny, která v živých vysíláních na sociální síti ukazovala Janičku v bezvědomí a dokonce prosila o finanční podporu na její převoz na Slovensko.

 

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fleileileon.hor%2Fvideos%2F192848881454949%2F&show_text=0&width=267

 

Drtivá většina komentujících za to rodinu odsoudila a obvinila její členy, že Janičku zavraždili. Zdá se jim při nejmenším velice nepravděpodobné, že by se dívka páskem od županu dokázala uškrtit sama.

 

 https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2018/2091381.jpg?be4c

 

V posledních videích rodina děkovala za vybrané peníze, které by rodině měly pomoci, aby se dostala zpátky na Slovensko, kde chce dívku nechat pohřbít.

 

 

Naposledy rodina informovala o výsledcích pitvy. Ty údajně dokazují, že Janky smrt nebyla vražda, ale tragédie. To tvrdí rodina.

 

Žádná oficiální stanoviska k případu ale zatím nejsou známá. Slovenská i britská média o případu rovněž prozatím mlčí. Kontaktovali jsme slovenské ministerstvo zahraničí, ani to však o případu zatím nic neví.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.