Zahraničí (Pondělí, 15. října 2018 18:55:40)

Da Vinciho obraz se prodal za miliardy. Záhadný kupec odhalen!

Obraz Salvator Mundi (Spasitel světa) italského malíře Leonarda da Vinciho se prodal za 450,3 milionu dolarů (9,8 miliardy korun). Záhada okolo kupce byla nyní objasněna. Zakoupil ho princ Bader ze saúdskoarabské královské rodiny.

Slavný obraz legendárního italského malíře bude brzy vystaven v muzeu. Stane se exponátem v nově otevřeném muzeu Louvre. O jeho kupci se toho ví velmi málo. Princ se totiž drží stranou veřejnosti. Do aukční síně Christie's v New Yorku ho z počátku nechtěli ani pustit.

 

Zaměstnanci aukční síně měli k princi velkou nedůvěru, i když složil zálohu 100 milionů dolarů, tedy téměř 2,2 miliardy korun. Bader musel vysvětlit, kde vzal tolik peněz a v jakém je vztahu s královskou rodinou. Bader vysvětlil, že pracuje jako realitní makléř a je jedním z pěti tisíců saúdských princů.

 

 

Princ zakoupil obraz Ježíše Krista, i když jeho země ctí silně ortodoxní a konzervativní islám. Obraz bude vystaven v hlavním městě Spojených arabských emirátů Abu Zabí v novém muzeu Louvre.

 

Obraz Salvator Mundi vznikl kolem roku 1505. Kristus je na olejomalbě na ořechovém dřevě oblečen do renesančního oděvu, pozvednutou pravou rukou uděluje požehnání a v levé drží křišťálovou kouli.

Na reportáž o prodeji obrazu se podívejte zde:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.