Zahraničí (Pondělí, 15. října 2018 19:40:34)

Příměří je porušeno. Zoufalý útěk vojáka z KLDR natočila kamera

Severokorejští vojáci při pronásledování svého muže, který zběhl do Jižní Koreje, porušili podle OSN podmínky křehkého příměří. Organizace nyní zveřejnila dramatické video, které ukazuje, jak se zoufalý voják snaží překročit hranice.

Křehký mír mezi KLDR a Jižní Koreou opět utrpěl tvrdou ránu. Severokorejská strana podle OSN porušila podmínky příměří, když její vojáci pronásledovali dezertéra, který se pokoušel překročit hranice, uvádí agentura APTN.

 

OSN dokonce zveřejnila dramatické video, které celý zoufalý útěk za svobodou, střelbu a záchranu severokorejského vojáka zachycuje.

 

Voják na záběrech rychle ujíždí po cestě křižované stromy, se svým autem ale uvízne v příkopu. Když se pokouší překročit hranici, začnou po něm severokorejští vojáci střílet a pronásledují ho.

 

Jihokorejští vojáci se mu vydají na pomoc, když se k němu dostanou, stáhnou ho do bezpečí. Severokorejci se zatím seskupí na své straně hranice.

 

Podle OSN vojáci KLDR porušili podmínky příměří tím, že během pronásledování nejen stříleli na jihokorejskou stranu, ale dokonce fyzicky překročili stanovenou hranici, uvádí APTN.

 

 

Severokorejci po dezertérovi vypálili kolem 40 střel, některé z nich ho zasáhly. Voják skončil v nemocnici, kde již podstoupil dvě řady operací.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.