Zahraničí (Pondělí, 15. října 2018 19:40:37)

Brit popsal útok žraloka. Zachránil se tím, že mu dal pěstí

Britský lékař Charlie Fry (25) popsal pro televizi BBC, jak unikl útoku žraloka měděného. Ten ho zranil při surfování v Austrálii. Mladého lékaře zachránila dobře mířená rána pěstí, kterou predátorovi uštědřil na tlamu.

Celý incident se stal v pondělí na severu Sydney. Charlie stál na svém surfu, když žralok vyskočil z vody a poranil ho na pravém rameni. Fry vypověděl, že ve vodě uštědřil žralokovi pěstí. Pak vyšplhal zpátky na surf a pádloval k pobřeží.

 

V rozhovoru pro BBC vysvětlil, že se inspiroval surfařem Mickem Fanningem, který se proslavil právě díky dobře mířené ráně na žralokovu tlamu během závodů v roce 2015.

 

Žralok způsobil doktorovi škrábnutí na rameni. Podle policie měřil zhruba dva metry. "Viděl jsem ho, jak se vynořuje z vody a udeřil jsem ho levačkou," řekl v pořadu Nine Network´s Today. "Řekl jsem si, že udělám to samé, co udělal Mick."

 

 

Fry byl ošetřen v nemocnici. Záchranáři poté viděli u pobřeží žraloka měděného. Letos v Austrálii došlo k 18 útokům žraloků. Z toho jeden skončil úmrtím oběti.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.