Zahraničí (Úterý, 19. června 2018 8:13:54)

Ministerstvo varuje před cestami do Chorvatska! Sem nejezděte

Mezi chorvatskými městy Split, Omiš a Šestanovac zuří ohromné lesní požáry, oblíbené turistické místo je v rámci vrcholící sezóny plné lidí na dovolené. Do boje se zuřícím živlem se zapojily desítky hasičů, kvůli suchu a silnému větru se ale plameny stále nedaří dostat pod kontrolu. České ministerstvo zahraničí před cestami do těchto lokalit varuje.

Od neděle se šíří podél pobřeží Jaderského moře několik lesních požárů. Do boje se ihned zapojily desítky hasičů, ráno se do náročné operace zapojila také letadla.

 

Podle portálu Dnevnik je požárů hned několik, hasiči se snaží ty největší dostat pod kontrolu, práci jim ale znesnadňuje silný vítr a sucho, díky nim se požáry velmi rychle šíří do okolí. Na mnoha místech musely být uzavřeny silnice, požáry také ovlivňují vlakový provoz.

 

 

Vyčerpaní hasiči bojovali s ohněm celou noc, i tak se jim nepodařilo zamezit šíření požáru do obytných částí, někteří lidé tak museli opustit své domovy. Podle portálu Dnevnik museli být někteří hasiči ošetřeni lékařskou službou.

 

 

Upozornění na cesty do těchto oblastí vydalo i ministerstvo zahraničí. "Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje, že v oblasti mezi Splitem a Omiší vypuklo celkem 7 požárů. Dosud nebylo ohroženo pobřeží, ale oheň se nadále šíří. Doporučujeme dbát zvýšené opatrnosti hlavně mezi obcí Podstrana a Jesenice a dodržovat pokyny hasičů. V případě nutnosti volejte Konzulární jednatelství ČR Split na číslo +385 91 6121 660," radí na svých webových stránkách.

 

Chorvatsko během letní sezóny trápí lesní požáry poměrně často, zatím jde podle portálu Reuters o nejzávažnější lesní požáry letošního roku.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NAPROSTÝ ZÁZRAK: Studenti uhasili požár prázdným hasícím přístrojem! Jak je to možné?

FOTO OD ČTENÁŘE: Manželka ztuhla zděšením, děti ječely hrůzou. Chorvatská dálnice se změnila v peklo

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.