Zahraničí (Pondělí, 18. prosince 2017 7:52:15)

Chtěl pomoct při hrozivé nehodě, po srážce s pluhem přijde o nohu!

Kvůli hromadné nehodě na dálnici mezi Popradem a obcí Spišský Štvrtok se zranil další člověk. Při záchranných pracích se kvůli nepříznivému počasí srazil řidič odtahové služby se sněžným pluhem. Ve vážném stavu skončil v nemocnici, budou mu muset amputovat nohu.

Děsivá dopravní nehoda se stala na slovenské dálnici ve čtvrtek ráno. Po několika kolizích se tu srazilo 30 až 40 aut. Při nehodě se zranilo 24 lidí, z toho dva lidé těžce. Na pomoc řidičům v nouzi dorazil i řidič odtahové služby, záchrana pro něj ale skončila hrozivě.

 

Kvůli sněhové bouři a kluzkému povrchu se stal úsek zdraví ohrožující. A zaměstnanec odtahové služby, který přispěchal na pomoc bezradným řidičům, na to doplatil. Při záchranné akci se srazil se sněžným pluhem, předek vozu je po srážce úplně zdemolovaný.

 

Jak informují tvnoviny.sk, muže s těžkým zraněním museli převést do nemocnice. Jeho stav je vážný, údajně mu lékaři budou muset dokonce amputovat nohu.

 

 

Hasičům se podařilo jinak evakuovat z havarovaných vozidel všechny účastníky nehody. Mezi zraněnými má být i řidič sanitky, který převážel pacienta do nemocnice. Má poranění hlavy.

 

 

"Měl jsem velké štěstí, že jsem se vyhnul odstavenému kamionu. Před kamionem je vážná nehoda, jeden pán má poranění tváře, hrudníku a ruky, druhý otevřenou zlomeninu ruky," svěřil se už dříve svědek z místa.

 

V okresech Poprad, Kežmarok a Levoča vyhlásili první stupeň nebezpečí, dálnici znovu otevřeli až po 24 hodinách.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.