Zahraničí (Středa, 20. června 2018 18:40:51)

Z letadla zbyl jen ocas, všichni cestující nehodu zázrakem přežili

V pondělí odpoledne se na letišti ve městě Wau v Jižním Súdánu zřítilo přistávající letadlo. Antonov An-26 společnosti South Supreme Airlines mířil z hlavního města Jižního Súdánu Džuby.

Z letadla po přistání téměř nic nezbylo. První fotografie z místa nehody ukazují, že z vraku zůstal jen ocas stroje. Prvotní informace hovořily o tom, že nehodu ze 44 osob na palubě nikdo nepřežil. Naštěstí ale všichni jako zázrakem z hořícího vraku vyvázli živí.

 

"Ošetřili jsme 14 zraněných, které jsme ve stabilním stavu převezli do nemocnice," citoval web Daily Mail ministra informací provincie Wau Bonu Guadensia. Že při nehodě nikdo nezemřel, potvrdil listu The National Courier také manažer letecké společnosti South supreme Airlines Gabriel Ngang.

 

Kromě letištních hasičů a místních záchranářů zasahují na ploše letiště také příslušníci mise OSN, která v Jižním Súdánu působí.

 

 

Příčiny nehody zatím nesou známé, jeden ze zaměstnanců letiště ve městě Wau ale upozornil, že během přistání na letišti nepanovalo dobré počasí.

 

"Viditelnost byla špatná. Letadlo přilétalo z východu a pak narazilo do ranveje. Myslím, že pilot neviděl pořádně dráhu," myslí si Paul Charles.

 

 

Aerolinie South Supreme Airlines vznikly v roce 2013. Zajišťují především přepravu na lince mezi hlavním městem Jižního Súdánu Džubou a městem Entebbe v ležícím 35 kilometrů od hlavního města Ugandy Kampaly.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.