Sport (Sobota, 24. října 2020 8:09:16)

Djokovič opět v ráži! Lítala raketa a praskaly struny, rozhodčí zasáhl

Srbský tenista Novak Djokovič se po incidentu na US Open zdaleka nepolepšil. Tentokrát se pořádně naštval během čtvrtfinálového duelu s Dominikem Koepferem. 33letý tenista měl s německým kvalifikantem nečekané problémy a po ztrátě druhého setu to pořádně odnesla jeho raketa.

Djokovič po diskvalifikaci na US Open sliboval, že se polepší. Tehdy v zajetí emocí omylem trefil čárovou rozhodčí tenisovým míčkem a rozhodčí ho vyřadili z newyorského grandslamu.
 

Dva týdny nato se však opět na kurtu rozzuřil a po ztrátě druhé sady proti Němci Koepferovi lítala raketa. 33letý srbský tenista s ní drsně mrsknul o antukový kurt a následovalo varování od rozhodčího.

 

 

Během stejného momentu došlo také k bizarnímu přeřeknutí rozhodčího, který po vyhraném gemu srbského hráče, náhlasil "Hra Federer", svůj omyl však okamžitě napravil a vyřkl tentokrát správně jméno Djokovič.
 

Srbský tenista se však i tak dokázal opět soustředit a třetí set nakonec vyhrál, čímž postoupil už do semifinále na ATP turnaji v Římě. Po zápase se však musel opět rozpovídat k inkriminovanému momentu, které odneslo jeho tenisové náčiní.

 


„Není to první a určitě ani poslední raketa, kterou jsem v kariéře zlomil. Už jsem to v minulosti udělal a je pravděpodobné, že to udělám znovu. Nechci to dělat, ale když to přijde, prostě se to stane, že právě takhle ze sebe dostanu svůj hněv,” promluvila k situaci světová jednička.

 

“Vím, že to není dobré, když to mladí tenisté, co mě sledují, vidí. Všichni jsme ale jenom lidé. Měl jsem období, kdy jsem to nedělal. Teď ale mám chvíle, kdy k tomu prostě dojde,” podoktl Djokovič, který však zároven zmínil, že se snaží své emoce krotit tréninkem.

 

„Stejně jako pracuji na fyzičce, tak se věnuji duševnímu zdraví i emocím. Nejsem dokonalý, ale dělám, co můžu," uzavřel.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.