Sport (Sobota, 24. října 2020 8:17:54)

Příští ročník NHL? V plánu je plná sezóna, začne možná až v lednu

Před aktuálně probíhajícím finále play-off NHL se svěřil Gary Bettman s plány na nadcházející ročník. Ten by se měl odehrát v plném rozsahu. Ve hře je ale termín začátku a jedná se i o návratu diváků na tribuny.

Komisař NHL Bettman plánuje odehrát nový ročník podle "starých pořádků". "Předpokládám, že příští sezónu odehrajeme v klasickém 82zápasovém formátu s klasickým play-off," prozradil.

 

Začátek sezóny ale zatím nemá pevně stanovený začátek. "Zatím je situace stále taková, že nemáme dost informací k tomu, abychom vydali pevné rozhodnutí," řekl Bettman. Původně se hovořilo o tom, že by měla nová sezóna začít 1. prosince. Ve hře je ale i začátek ledna.

 

I tak má však NHL jasný cíl. "Chceme se co nejvíc vrátit do normálu a pokud možno se vyhnout tomu, abychom hráli v létě," přiblížil.

 

 

Bettman uvedl, že fanoušci jsou zvyklí sledovat nejlepší hokejovou vřavu na podzim, přes zimu a na jaře. "To, že jsme tak učinili letos, bylo způsobené situací. Pokud to půjde, chceme se tomu v budoucnu vyhnout," doplnil.

 

Navzdory tomu, že NHL měla od 12. března dlouhou pauzu a vrátila se až rozšířeným play-off v polovině prázdnin, se povedlo klubům vrátit v dobré finanční kondici a i neúčast diváků nakonec nebude pro celky likvidační.

 

 

V případě, že by byl start sezóny odložen až na začátek ledna, pak by se to dotklo zápasu WInter Classic mezi Minnesotou a St. Louis, který se má odehrát v Minneapolisu. Bettman přislíbil, že by v případě zrušení či omezení duelu fanouškům Wild vynahradil.

 

Návrat diváků na tribuny je také velkým tématem. NHL nevylučuje, že by mohla začít bez přítomnosti fanoušků v ochozech a postupně podle situace alespoň v omezené míře tribuny plnit.

 

 

"Stále je toho tolik, co nevíme," připomněl komisař, že jedním z problémů by mohla být i nejistá situace ohledně hranic mezi Kanadou a Spojenými státy v závislosti na vývoji epidemie. 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.