Sport (Středa, 23. září 2020 8:12:03)

US Open přišel o další dvě hvězdy, česká ženská jednička s účastí počítá

Americký grandslamový turnaj přežil koronakrizi. I když ve velmi netradiční atmosféře a plný omezení, ale konat by se na konci srpna měl. Problémem mohou být odhlášky, další hvězdy ořekly účast, to se však netýká české jedničky.

Ve Flushing Meadows se nepředstaví světová pětka Elina Svitolinová, i o dvě místa níže postavená Kiki Bertensová. Již dříve účast odřekla světová jednička Ashley Bartyová.

 

Ukrajinka Svitolinová nechce vystavit tiziku nákazy kohokoliv ze svého týmu. Bertensové zase hrozí v Nizozemsku dvoutýdenní karanténa. "Ohrozilo by to přípravu na mé milované antukové turnaje v Římě a Paříži," uvedla ve svém prohlášení.

 

 

Účasti se naopak nehodlá zříct Karolína Plíšková. Světová trojka doufá, že se turnaj uspořádá a že nebude muset letět do Ameriky zbytečně. Podobně jako v březnu, když se zrušily turnaje v Miami.

 

Na hráče v New Yorku bude čekat podobná bublina, v jaké nyní žijí hráči NHL či NBA.  "Možná nám začne hrabat, ale rozhodla jsem se, že chci hrát a tohle by neměl být problém," řekla Plíšková pro Radiožurnál.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.