Sport (Středa, 23. září 2020 8:06:23)

Záměrná manipulace? V ruské KHL zatajili celý tým v karanténě

Přípravu hokejistů v mezinárodní Kontinentální hokejové lize brzdí stejně jako jinde koronavirus. Některé případy jsou známé, finský deník Iltalehti ale přišel s informací, že v karanténě měl být i Nižnij Novgorod.

Ke konci července vyšlo na povrch, že onemocnění Covid-19 se prohnalo kabinou Omsku, kde bylo nakažených zhruba dvacet členů prvního mužstva a tým musel do karantény.

 

Postupně se ukázala nákaza i u členů moskevského Spartaku či CSKA. Zkraje léta se objevilo i několik případů v silně zasaženém Nižném Novgorodu. Po návratu na led ale mělo pozitivní test na koronavirus nejméně deset hráčů z týmu, což však bylo "zametené pod koberec".

 

 

"Poté byl prakticky celý tým v karanténě po dobu 14 dnů. Věc ale není ani v Rusku veřejná," prozradil zdroj finského plátku Iltalehti, podle nějž mohou být reálná čísla v ruských týmech hodně zkreslená, což by v budoucnu mohlo přinést velké komplikace.

 

Starosti si dělají například v Jokeritu Helsinky. Za takové situace, kdy opravdu nevíte, zda vám nehrozí nákaza, by totiž bylo pro finský celek velmi rizikové cestovat po Rusku. "Nikdy nevíte, co přijde. To je KHL," upozorňuje zdroj Iltalehti.

 

 

KHL má připravené dvě až tři varianty zápasového kalendáře pro nadcházející ročník. "S ohledem na koronavirou situaci v Rusku a v KHL to vypadá jako zázrak, že sezóna začne za 26 dní," uvádí finský list.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.