Sport (Čtvrtek, 6. srpna 2020 8:33:04)

Velký obrat Bohemce nevyšel, vyhrála jen 2:1, a tak postupuje Boleslav

Úterní večer přinesl jediné utkání Fortuna ligy, ale o to důležitější. V pražském Ďolíčku totiž nastoupila Mladá Boleslav proti Bohemians 1905 v boji o Evropskou ligu. Hosté šli do odvety s náskokem 3:0, ale "klokani" do zápasu vstoupili naplno. Snaha na vítězství stačila, ale na postup nikoliv.

Fotbalisté Bohemians šli do zápasu s jasným úkolem - vstřelit minimálně tři branky, což z opatrného rozehrávání a vyčkávání na soupeřovu chybu jde těžko. Proto domácí na soupeře vlétli hned od první minuty.

Na "klokanech" bylo vidět, že chuť vyhrát mají obrovskou, šance si vytvářeli, ale tu první opravdu vážnou měli hosté. Jhon Mosquera namazal míč soupeři, a Budínský vyzval Fulneka do vyložené šance. Fulnek mířil zprostřed vápna pod břevno, ale gólu zabránil fantastickým zákrokem Le Giang.

A tak udeřili domácí. David Puškáč dostal míč ve vápně, mezi obránci si dal míč stranou a ve skluzu vyslal nechytatelnou ránu, která znamenala jeho první ligový gól.

Domácí i nadále tlačili, jenže místo navýšení na 2:0 přišlo ještě před přestávkou srovnání. Jiří Klíma s pomocí Bederkovy teče překonal Le Gianga, což nezvrátilo ani přezkoumávání videa. Tento gól znamenal, že Bohemians potřebovali vstřelit čtyři další góly.

V 54. minutě poslal Bohemku opět do vedení kapitán Josef Jindřišek. Přímý kop z hranice velkého vápna poslal neomylně do sítě kolem zvláštně postavené zdi.

Mladá Boleslav se poté zvládla zatáhnout do neprostupného bloku, ve kterém vynikal především stoper Tatajev. Zápas se nekonec dohrál za výsledku 2:1, takže "klokani" se alespoň rozloučili s domácími fanoušky vítězstvím a Mladá Boleslav slaví postup do kvalifikačního utkání o Evropskou ligu.

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav 2:1 (1:1)
Branky: 18. Puškáč, 54. Jindřišek - 38. Ji. Klíma