Sport (Čtvrtek, 6. srpna 2020 9:25:17)

Skupina o sestup zná nový scénář, dohrávat se bude v srpnu

Koronavirus v Karviné pozastavil nadstavbovou část o sestup fotbalové Fortuna ligy. Vzhledem k tomu, že liga už má kvůli řádění koronaviru značnou časovou tíseň, bylo zapotřebí rychlé jednání a stanovení nových termínů. Poslední barážové dny by se měly odehrát prvního srpna.

Ligová Fotbalová Asociace (LFA) měla v úterý opravdu výjimečné zasedání. Řešila se totiž situace ve skupině o sestup, na které jsou závislé i týmy v druhé lize, které usilují o postup.


Ligový výbor jednomyslně rozhodl, že chce soutěž dokončit sportovní cestou, a tak byly vypsány náhradní termíny pro poslední dvě kola sestupové skupiny i pro barážové zápasy.


Plánovaný program sestupové skupiny Fortuna ligy:

23.7.2020 - 4. kolo skupiny o záchranu
26.7.2020 - 5. kolo skupiny o záchranu
29.7.2020 - první utkání baráže o postup do F:L (oba zápasy v jeden den)
1.8.2020 - odvetná utkání baráže o postup do F:L (oba zápasy v jeden den)


Zároveň ale bylo svoláno mimořádné Ligové Grémium na sedmnáctého července, kde se bude řešit dohrání soutěže a dopady případného nedohrání stávající sezóny.


"Všichni členové Ligového výboru jednoznačně preferují sportovní ukončení profesionálních soutěží a chtějí vyčerpat všechny možnosti k dohrání soutěžního ročníku na hřišti. I vzhledem k tomu se rozhodl upravit termínovou listinu tak, aby měl karvinský klub dostatečnou lhůtu na tréninkovou přípravu po skončení nastolené karantény,"
uvedla LFA na svém webu.Pakliže by nebylo možné sehrát baráž, budou podle Rozpisu soutěží z nejvyšší ligy sestupovat dva nejhorší týmy po základní části, které nahradí dva nejlepší týmy z ligy druhé. Pro Karvinou by to znamenalo, že se v lize zachrání, přičemž teď by při dohrání soutěže hrála buď baráž, nebo by sestupovala rovnou (na poslední Opavu s Příbramí má náskok dva body). Naopak Dukla Praha, která pravděpodobně v druhé lize skončí třetí, by tak přišla o možnost postoupit přes baráž zpátky do první ligy.

 

Na skupinu Fortuna ligy o titul, ani úterní odvetu Bohemians 1905 s Mladou Boleslaví o postup do Evropské ligy nemá koronavirus v Karviné žádný vliv.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.