Sport (Čtvrtek, 6. srpna 2020 9:22:06)

Z Kubalíka se v karanténě stal pan zahradník a zdokonalil se ve zpěvu!

Jedním z hostů hromadné videokonference byl i Dominik Kubalík, který má za sebou naprosto fantastickou jízdu v první sezóně za mořem. V kádru Chicaga Blackhawks se propracoval až do první lajny. Karanténa z něj udělala šikovného kutila.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Plzně si splnil jeden z největších snů, který má každý hokejista. Podepsal smlouvu v NHL a prožil fantastickou nováčkovskou sezónu.

 

„Udělal jsem si cíl, že se chci hlavně probojovat do týmu a objevit se v Praze, což pro mě byl jeden z nejhezčích momentů kariéry. Mohl jsem odehrát první zápas před rodiči a známými. Chtěl jsem se od toho odrazit. Prvních dvacet zápasů nebylo ideálních, ale když nás dali s Toewsem dohromady, tak si to sedlo hned od prvního zápasu,” prozradil autor třiceti branek, který měl obavy i z náročného cestování.

 

Odletěl jste domů. Objevily se po cestě nějaké problémy?

„Jakmile byla první možnost, tak jsme se vrátili domů. Měli jsme drobné problémy se psem. Nejtěžší bylo pro něj sehnat letenku. Nakonec to všechno dobře dopadlo a jsem s rodinou a přítelkyní v Plzni.”

 

Chybí Vám hokej?

„Hokej mi samozřejmě chybí. Na druhou stranu bylo hezké na chvíli vypnout. Když jsem se vrátil, tak jsem hrál tenis skoro obden. Bylo to fajn změnit na chvíli sport, ale teď se vracím zpět ke klasickému letnímu trénování.”

Dominik Kubalík střílí gól
 

Je nějaká činnost, kterou jste předtím nedělal a teď na ní máte čas?

„Ze mě se stal drobet zahradní dělník, kutil. Od té doby, co jsem se vrátil, mě máma zapřáhla na zahradě, což zahrnovalo úkoly od sekání dřeva po malování domečku a zjistil jsem, že mě to vlastně docela baví.”

 

Zdokonalil jste se v něčem během karantény?

„Já jsem se naučil perfektně starat o zahrádku. Zasazovat a opečovávat kytky. To je asi jediné. Zkusil jsem zapnout playstationy. Ty my nejdou, a tak jsem to zase vypnul. Jinak jsem se k ničemu moc nedostal.”

 

 

Dominik Kubalík prožil premiéru v NHL v Praze. Co řekl pro TV Nova před svým debutem?

 

Na odpověď zareagoval David Pastrňák: Co zpívání? Já si pamatuji, že jsi byl docela zpěvák v nároďákách…

„To jsem furt a posouvám se. Hrozně rád koukám na Superstar. Karaoke zařízené nemám, ale sem tam si zazpívám.”

 

Kdybyste si měl vybrat. S kým byste trávil karanténu a s kým ne?

„Asi chtěl být s Andrew Shawem, protože s ním se člověk pořád směje, takže to by mě bavilo. A s kým bych nechtěl? Asi s Davidem Kämpfem, protože ten úplně miluje crossfit a já bych si nedovedl představit to dělat furt, takže to bych asi nedal.”

Vaše angažmá byla v menších městech jako Plzeň či Ambri-Piotta, jak jste si zvykl na život ve velkoměstě jako Chicago?

„Chviličku to trvalo. Člověk byl trochu vykulený, nevěděl kudy kam, ale postupem času si člověk najde místa, kam rád chodí. První měsíc to bylo takové na rozkoukání,” prozradil Kubalík, kterému v začátcích nejvíc pomohl spoluhráč David Kämpf.

 

Kdybyste si mohl tipnout vítěze Calderovy trofeje, kromě Vás, kdo by tu cenu pro nejlepšího nováčka měl dostat?

„Pokud bych měl dát hlas, tak mě se hrozně líbil Cale Makar z Colorada. Je to šikovný bek, má skvělou střelu, je silný v přesilovkách. I kdyby to byl Quinn Hughes, tak by to bylo zasloužené, protože je to super obránce. Myslím si, že jeden z těch dvou to bude.”

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.