Sport (Středa, 3. června 2020 2:30:16)

Chci zkusit první ligu, říká Čech k hokeji. Nabito ale bude i na přebor

Ještě před zápasem s Anglií se s reprezentací rozloučila jedna z největších legend českého fotbalu Petr Čech. V neděli už ale fotbalový brankář nazuje brusle a čeká ho hokejová premiéra.

Je jedním z nejlepších brankářů fotbalové historie. Už jako malý kluk chtěl ale stát spíš v hokejové brance a po konci fotbalové kariéry si dětský sen splní.

„Do útoku mě to netáhlo a nemyslím si, že bych bruslařsky dost dobře na tom, abych hrál někde v útoku a ani to neumím," vysvětlil.

V neděli Čech poprvé s betony a lapačkou nastoupí v soutěžním zápase. Hrát bude za britský Guildford ve čtvrté nejvyšší soutěži. Ale pro jeho tým půjde o historickou událost.

"Strhla se obrovská lavina po celým světě, což asi nikdo nečekal. Takže tam je i neuvěřitelný zájem médií, to už víme. A musíme to korigovat, aby se to vůbec dalo zvládnout," říká Petr Čech.

Petr Čech sice zkusí zápas za Guidford Phoenix, ale ambice má vyšší. „Dvakrát týdně už trénuji s Áčkem Guildfordu, který hraje elitní ligu, ale to jsou jen tréninky. Musím si vyzkoušet, jestli bych měl i na vyšší level, ale samozřejmě by mě to lákalo,“ prohlásila věčně ambiciozní brankářská ikona.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.