Sport (Středa, 3. června 2020 1:59:40)

Kulturní šok! Britský tisk si nebral s Angličany servítky

První porážka po 10 letech a 44 zápasech v kvalifikaci o mistrovství Evropy či světa. Fotbalisté Anglie prohráli v Edenu s Českou republikou 1:2 a anglická média si s Harrym Kanem a spol. nebrala servítky. Také zaujal stejný titulek na první straně pěti anglických deníků.

Svěřenci Jaroslava Šilhavého překvapili. Možná i šokovali. Zápas s Anglií se pro český národní tým nevyvíjel dobře. Rychle prohrával, ale skóre dokázal otočit a výběr Albionu porazil. Poprvé v historii České republiky a poprvé od roku 1975.

Kouč Anglie Gareth Southgate po zápase uznal, že Češi byli lepší a Angličané nebyli dost dobří. Podobně to viděl i anglický tisk.

„Angličané si nemohou stěžovat po ubohém výkonu proti týmu, který vypadal jinak než při březnovém debaklu 0:5 ve Wembley,“ napsalo BBC.

„Angličané na hřišti působili, jako by se poprvé potkali na parkovišti hodinu a půl před výkopem. Byl to strašlivý, nepochopitelný a zmatečný výkon. Češi hráli bojovně, vypadali jistě na míči a plnili herní plán poté, co Kane brzkou penaltou poslal Anglii do vedení. Pro trenéra Southgatea to bylo něco jako kulturní šok,“ napsal deník The Sun.

„Angličané nevypadali jako tým, který je o 40 míst před svým soupeřem v žebříčku FIFA,“ dodal web Sky Sports.
 

 Vzácná shoda na titulních stranách anglických deníků

Některé deníky se také shodly ve znění titulní strany. Na ni pět deníků napsalo „Reality Czech“. V komentáři pak tuto slovní hříčku "Setkání s realitou" doplnily informací, že Anglie v kvalifikačních zápasech o mistrovství Evropy či světa prohrála po 10 letech.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.