Sport (Čtvrtek, 20. února 2020 13:03:12)

Parádní výsledek! Muchová vyhrála svůj první turnaj na okruhu WTA

Karolína Muchová získala svůj titul na okruhu WTA. Česká tenistka ve finále v Soulu, které začalo kvůli dešti o necelých šest hodin později, než mělo, porazila Polku Magdu Linetteovou za šedesát osm minut dvakrát 6:1.

Ještě před rokem Muchovou znali jen velcí experti českého tenisu. Jenže čtvrtfinálovou účastí ve Wimbledonu a také postupem do 3. kola na US Open se olomoucká rodačka rázem zapsala do pamětí čím dál tím více lidí.

Po americkém grandslamu odehrála pět zápasů a ve všech zvítězila. V nedělním finále v Soulu třiadvacetiletá Češka nedala o čtyři roky starší soupeřce žádnou šanci.

 

 

V prvním setu jí sebrala třikrát servis a za půl hodiny ho ovládla 6:1. I ve druhém byla stejně suverénní. Nakonec ho získala stejným poměrem a může tak slavit svůj premiérový titul na okruhu WTA.

 

Stala se tak třetí Češkou, která tento turnaj vyhrála. Předtím triumfovaly Nicole Vaidišová (2005) a Karolína Plíšková (2014).

 

 

„Pro obě z nás to byl celkem dlouhý den. Kvůli dešti jsme stále čekaly, a proto si cením fanoušků za to, že počkali,“ pravila Muchová a ukázala na hrstku českých příznivců v hledišti.

„Samozřejmě jsem velmi šťastná, že jsem konečně vyhrála turnaj. Moc si to užívám a těším se na další turnaj,“ dodala česká tenistka, kterou už v pondělí čeká zápas s krajankou Marii Bouzkovou na čínském turnaji ve Wu-chanu.

 


 

V pondělním vydání žebříčku WTA bude Muchová poprvé v kariéře mezi čtyřiceti nejvýše postavenými hráčkami. Konkrétně jí bude patřit třicáté sedmé místo.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.