Sport (Pondělí, 14. října 2019 0:29:44)

Voráček zářil! Režíroval výhru Flyers a byl vyhlášen první hvězdou duelu

Českému útočníkovi Jakubu Voráčkovi se extrémně vydařilo přípravné utkání na novou sezonu NHL proti New Yorku Rangers. Útočník Philadelphie zapsal při vítězství 4:1 tři body za gól a dvě asistence a byl vyhlášen první hvězdou duelu.

Voráčkova forma může české fanoušky před blížícím se zápasem v Praze (4. října) pořádně nabudit. Kladenský rodák na ledě zářil. Nejprve byl na začátku akce, kterou zakončil Van Riemsdyk. Poté jeho nahození tečoval Hayes a ve třetí třetině se už Voráček prosadil sám, když v přesilové hře prostřelil Igora Šesťorkina.

V nočních zápasech se představili také dva čeští brankáři. Ani Pavel Francouz, ani Michal Neuvirth ale porážce svým týmům nezabránili. Gólman Colorada Francouz pustil čtyři góly z 26 střel a Avalanche padli s Minnesotou 3:4.

Sestřih zápasu Philadelphie - New York Rangers:

Neuvirth, který se snaží vybojovat kontrakt v Torontu, odchytal jen dvě třetiny, během kterých inkasoval dvakrát z 22 pokusů. Maple Leafs nakonec na ledě Buffala prohráli 3:5.

Z dalších českých hokejistů si gól připsal Martin Frk z Los Angeles a asistenci Martin Nečas z Caroliny.