Sport (Pondělí, 14. října 2019 0:30:00)

Plzeň se dotáhla na Slavii, Opavu srazil kiks brankáře Šroma

Fotbalisté Opavy překvapivě v desátém kole obrali o body Liberec, když s ním remizovali 1:1. Stejným výsledkem dopadl i zápas mezi Slováckem a Teplicemi, naopak Karviná si veze tři body za výhru 2:0 v Příbrami. Díky výhře 3:0 nad Českými Budějovicemi se Viktoria Plzeň dotáhla na Slavii, ta má ale nedělní derby k dobru.

Opava se krčí na samém dnu tabulky Fortuna Ligy a během devíti zápasů dostala 18 gólů. A začátek druhého poločasu ukázal, proč tomu tak je. Brankář Šrom vyběhl za dlouhým balónem, míč ale minul a Musa měl jednoduchou úlohu. Trefit z vápna prázdnou bránu. Slezanům bod zachránil v 59. minutě Dedič.

Překvapivě špatný vstup do sezony prožívají Teplice. Ty přijely do Uherského Hradiště s jedinou výhrou a po skalpu Boleslavi pomýšlely na další tři body. Ve 22. minutě je k nim přiblížil Mareš, krátce před pauzou ale na konečných 1:1 vyrovnal Ondřej Šašinka.

Zápas dvou týmů z chvostu tabulky nabídlo utkání v Příbrami. Tam přijela Karviná a rychle vykročila za vítězstvím. Už ve 23. minutě se prosadil Smrž a ve druhé půli pojistil tři body Ndefe.

Plzeň odjela do Budějovic s vědomím, že pokud vyhraje, dotáhne se bodově na první Slavii. A třem bodům šla hned od začátku naproti. Už v 18. minutě technickou střelou otevřel skóre Michael Krmenčík.

A po půl hodině hry to bylo už 2:0. Skákavý centr proskákal až k Romanu Procházkovi a ten levačkou propálil Staňka. V samotném nastavení přidal pojistku Tomáš Chorý, který byl na hřišti teprve pár sekund. Viktorka se tak s 23 body dotáhla na Slavii, ta má ale jeden zápas v podobě derby k dobru.