Sport (Pondělí, 14. října 2019 0:30:21)

Hronek se v přípravě poprvé trefil, Palát zazářil dvěma asistencemi

Filip Hronek si v nové sezoně NHL užil první gólovou radost. Zažil ji v přípravném zápase s New Yorkem Islanders, kdy zakončil krásnou kombinaci do prázdné brány. Dva body si připsal Ondřej Palát, který pomohl dokonat fantastický obrat Tampy Bay.

Hronek v přípravě nastoupil k druhému zápasu a start proti Islanders oslavil gólem. Detroit vstoupil do zápasu lépe a rychle se ujal vedení, Islanders ale dokázali na začátku třetí třetiny zápas otočit.

V čase 40:52 přišla chvíle Filipa Hronka. V přesilovce mu napříč pásmem nahrál Erne a český obránce dělovkou získal vedení zpět pro Detroit. Ten ho ale neudržel a nakonec padl 4:3 po prodloužení.

Do statistik se zapsal i Ondřej Palát a to hned dvakrát. Český útočník má obří zásluhu na tom, že Tampa Bay zápas s Nashvillem dovedla do úspěšného konce. Na začátku třetí třetiny totiž prohrávala 1:0, následně ale vyrovnal Volkov a přišla poslední minuta snů.

V čase 59:21 sklepl Palát puk Kučerovovi a ten z mezikruží nekompromisně zakončil. A to nebylo vše. Nashville sáhl po hře bez brankáře a stejná dvojice se zasloužila o další gól. Tampa nakonec vyhrála 3:1.

V dresu Calgary se představili hned dva Češi. Michael Frolík a David Rittich. Ten ale celý zápas neodchytal. Za stavu 2:1 pro Flames ho v půlce zápasu trenér vystřídal a jeho náhradník Gillies svůj tým nepodržel a za svá záda pustil hned pět střel.