Sport (Středa, 11. prosince 2019 10:59:46)

Neuvirth bere výzvu, kterou poslalo Toronto! Dál bude bojovat o NHL

Hokejový brankář Michal Neuvirth stále nevzdal boj o zámořskou NHL a zapojí se do předsezonního kempu Toronto Maple Leafs. Sdělil to novinářům po pondělním tréninku pražské Sparty.

Neuvirthovi po uplynulé sezoně vypršel kontrakt v Philadelphii a stal se volným hráčem. I proto přijal nabídku pražské Sparty a před novou sezonou se začal připravovat v právě v Praze.


Jenže nic není definitivní a zničehonic přišla nová výzva. „Chci zpátky do NHL. Jednal jsem tam s pár týmy a nakonec jsme se dohodli s Torontem na try out,“ vyprávěl Neuvitrh pro web hokej.cz.


„Když mi zavolali, tak jsem pustil z hlavy všechny ostatní týmy. Toronto je pro mě velká čest. Jako Sparta tady v Čechách, takový Real Madrid v hokeji. Jsem nadšený,“ připouští.

Michal Neuvirth
Jedničkou v Torontu je Dán Frederik Andersen a Maple Leafs hledají dvojku za Garreta Sparkse, kterému vypršel kontrakt. Variantou je pro Toronto i Michael Hutchinson, který loni odchytal pět zápasů.


„Toronto mi ze všech klubů dávalo nejvíc smysl. Je tam výborný první gólman, u nějž chtějí, aby šel se zápasy dolů, a jako dvojku nemají nějakou stálici. Takže je to otevřené,“ cítí šanci Michal Neuvirth.


Ústecký rodák zatím v NHL hájil branky Philadelphie, Washingtonu, Buffala a New Yorku Islanders.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.