Sport (Čtvrtek, 12. prosince 2019 7:49:38)

Sparto, co se Zahustelem? Bývalý trenér připomíná, proč šel na Letnou!

Zahustel. Když toto jméno vyslovíte na Letné, působí jako červený hadr na býka. Pravý bek Sparty je v nemilosti fanoušků. Všechno co udělá, je špatně. Přitom se podle trenérů snaží. Jenže když o poločasové přestávce hlasatel oznámil jeho střídání a odchod ze hřiště, publikum slavilo.

Ondřej Zahustel se jednoduše stal pro fanoušky Letenských symbolem nezdaru. Vyčítají mu chyby, nenechají na něm nit suchou. 


Dokonce už i novináři píší články na toto téma a v diskusích se řeší, jestli by nebylo lepší, aby Spartu opustil. Jednoho z diskutujících na webu idnes je ale potřeba vypíchnout. Do diskuse totiž zapojil i Karel Stanner, prvoligový trenér Mladé Boleslavi z dob, kdy Ondřej Zahustel právě hrál pod jeho vedením. A co říká? Jsou to věci k zamyšlení a možná i rada pro sparťanské vedení.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jul2019/2298258.jpg?d41d
„Myslím že hráče Zahustela znám dost dobře. Nevím kdo pro něho vymyslel post obránce. Nemá žádné obranné dovednosti ani silové předpoklady pro kontaktní souboje kterým se obránce nevyhne. Začal v Mladé Boleslavi na kraji zálohy a jeho výkony to byla paráda,“ vypráví dnes sedmdesátiletý fotbalový odborník.


Samozřejmě, posměch mezi fanoušky Sparty nedávno schytal Ondřej Zahustel i kvůli videu, sdíleném na sociální síti, kde se kroutil na tanečním parketu.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jul2019/2298255.jpg?d41d
Jenže tady má jít hlavně o fotbal. A zde opět Karel Stanner přidává své postřehy. „Zbrzdilo ho několik závažných zranění, přetržené kolenní vazy, ale on se vždy dokázal znovu vrátit. Zařazením na kraj obrany mu sebrali ve Spartě všechny jeho předpoklady pro dobrou hru. Tah na branku, rychlost i dobrou hru hlavou. Vedle nemohoucích stoperů po něm vyžadují aby lítal po lajně na 90 metrech a ještě ekvilibristicky zachraňoval obranné situace,“ říká bývalý ligový trenér, který si dnes dopřává zaslouženého důchodu.


Připomíná fakt, že když Sparta Zahustela v lednu roku 2016 kupovala, brala ho jako výjimečného střelce. Na podzim sezony 2015/16 dal za Mladou Boleslav 7 gólů v pouhých 16 ligových zápasech.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jul2019/2298256.jpg?d41d
„Není to silový hráč jako jeho bývalý spoluhráč Bořil ve Slávii. Také on nehrál předtím obránce, ale on ty předpoklady na rozdíl od Zahustela má. Dejte mu šanci na kraji zálohy a uvidíte že jeho výkony budou ve spolupráci s jiným krajním obráncem ku prospěch celé Sparty i jeho samotného,“ dodává Karel Stanner.


Možná se měl ozvat dřív. A možná i sama Sparta si měla uvědomit, proč a za jakých okolností Ondřeje Zahustela kupovala.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.