Sport (Úterý, 12. listopadu 2019 17:10:12)

Vážně zraněný Lafata: Rozhodčí se mi smál a říkal, že simuluju!

Noha v sádře, ale úsměv od ucha k uchu. Marod David Lafata, kterému při zápase Krajského Přeboru protihráč zlomil lýtkovou kost, je stále o berlích. Sádru musí nosit ještě minimálně tři týdny. Ani to ho ale neodradilo, aby vyrazil potěšit děti i dospělé z Ústavů ze severních Čech, které si na půdě LTK Liberec užili sportovní den.

Sedmatřicetiletý fotbalista a bývalý reprezentant popsal, jak se sádrou na noze funguje. “Jsem tady každý rok a ani tentokrát jsem nemohl chybět! Musela pomoci manželka, která se ujala role řidičky. Já jsem si na zadním sedadle udělal takový pelíšek,” popsal Lafata.Fotbalista v “důchodu” také zavzpomínal na děsivý monent z derby mezi Olešníkema a Hlubokou, které pro něj předčasně skončilo transportem do nemocnice. Zášť vůči spoluhráči, který mu zlomil lýtko, necítí. Zato na rozhodčího je pořád a pořádně naštvaný.

Lafata prozradil, co mu po závažném faulu řekl rozhodčí:“Pan rozhodčí se mi skoro vysmíval a tvrdil mi, že nohu určitě zlomenou nemám. Tohle nechápu," konstatovala legenda Sparty Praha, která se chce do kádru svého Olešníku rozhodně vrátit. “Během profi kariéry se mi vážná zranění vyhýbala , pak si jdu kopnout pro radost a stane se tohle. Nedá se nic dělat.” Na čas musel nuceně omezit také nimrodský koníček. Svou flintu ale pravidelně kontroluje.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jun2019/2291059.jpg?d41d
Na dětském dnu v rámci nemocenských vycházek rozdával dětem a dospělým, s mentálním i tělesným postižením, medaile společně s další patronkou. Tou byla někdejší elitní česká tenistka a nynější wimbledonská komentátorka Klára Koukalová.

“Tahle akce má dlouholetou tradici a pro nás je největší odměnou úsměv na tvářích kluků a holek,” dodala za hlavního partnera setkání, společnost Apollon Property, Martina Trojanová.


Moderátorského mikrofonu se po roce opět ujal Petr Suchoň. Na akci dorazilo přes 70 klientů ústavů a center z Liberce , Jablonce nad Nisou, České Lípy, Semil a Turnova.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.