Sport (Úterý, 7. července 2020 20:28:36)

Chára šel se zlomenou čelistí i do bitky! Po prohře ale mluvil smutně

Jeho příběh se stane legendárním a to i přesto, že Zdeno Chára nakonec tým Bostonu ke Stanley Cupu 2019 nedotáhl. Příkladný kapitán, který tři zápasy finálové série hrál se zlomenou čelistí byl také jedním z mála, kteří po zklamání ochotně dávali rozhovory.

Chára to neměl vůbec jednoduché. Závěr sezony hrál s obrovským sebezapřením a dokazoval, že hrát finále NHL lze i na tekuté stravě. Zlomená čelist mu jednoduše kousat maso nedovoluje, na zápasy pak nasazoval speciální přilbu s celoobličejovým krytem.
 

I tak se nebál jít třeba i do bitky, kterou v sedmém duelu svedl s Patrickem Maroonem. Dlouhé paže slovenského obra naštěstí ránu do plexiskla na obličeji odvrátily.

https://www.nhl.com/video/embed/blues-bruins-exchange-handshakes/t-277350912/c-68447903?autostart=false


Po zápase ale kapitán Bostonu musel přijmout prohru. „Je těžké hledat slova. Není to lehké. Jsem si jistý, že si to každý představoval jinak. Věřili jsme, že ten večer bude náš. Ale to je sport. Musíte to vzít a jít zase dál,“ řekl v kabině po posledním zápase sezony.


Chára už jednou Stanley Cup vyhrál, právě s týmem Bostonu v roce 2011. A šanci bude mít i za rok. Bruins s ním totiž v průběhu play off prodloužili smlouvu o další sezonu.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.