Sport (Neděle, 24. května 2020 23:13:41)

Jovič představen! Rekordní posila Realu ale pózovala s dresem bez čísla

Real Madrid oficiálně představil svého nového útočníka. Luka Jovič, který v uplynulé sezoně zářil v dresu Eintrachtu Frankfurt, přestoupil do španělského velkoklubu přibližně za 70 milionů eur (přes 1,8 miliardy korun). Dnes už pózoval s dresem. Ten však neměl číslo, protože osmičku, kterou nosil, má v Realu Toni Kroos.

Fanoušci Realu se dočkali. Bílý balet na tiskové konferenci oficiálně Joviče představil. Mladý forvard už pózoval v dresu. Ten však neměl číslo. Jovič totiž velmi pravděpodobně přijde o osmičku, kterou nosil v Německu. Tu totiž nosí německý záložník Kroos, a proto si srbský útočník bude muset zvolit jiné číslo.

Přesun do madridského velkoklubu si jednadvacetiletý Srb zasloužil hlavně díky střelecké potenci. Celkově nasázel dvacet sedm branek ve čtyřiceti sedmi zápasech ve všech soutěžích, do kterých nastoupil.

Devatenáctého října se v jednadvaceti letech stal nejmladším hráčem, který v německé nejvyšší lize vstřelil v jednom utkání pět branek. Jovičovi se to povedlo proti Düsseldorfu (7:1).

A i proto za něj Real neváhal podle médií zaplatit 70 miliónů eur, čímž se stal nejdražším útočníkem v historii klubu. V Madridu podepsal smlouvu do 30. června 2025.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.