Sport (Pondělí, 25. května 2020 0:34:15)

Rekordní smrští zesměšnily soupeřky! Nejlepší střelkyně pak překvapila celý svět

Fotbalistky Spojených států amerických deklasovaly na mistrovství světa žen Thajky rekordní výhrou 13:0. Alex Morganová, která vstřelila pět branek, po zápase psychicky podpořila protihráčku, jež drtivou porážku příliš neunesla.

První kolo základních skupin s sebou přineslo i nejvyšší výhru v historii fotbalových světových šampionátů. Američanky překonaly dosavadní rekord, který držely Němky s výhrou 11:0 proti Argentině z roku 2007.

Nejvýraznější postavou zápasu byla útočnice Alex Morganová, která k pěti zásahům přidala i tři asistence.

Po zápase však ukázala, že není jen vynikající fotbalistkou, ale také charakterní ženou. Jedna z protihráček totiž drtivou porážku neunesla a rozbrečela se. Právě Morganová se ji snažila utěšit.

Názory na sociálních sítích se různily. Někteří lidé Američankám vyčítali, že neměly úctu k soupeři, když slavily každý gól. Jiní zase chválili za jejich rekordní výkon a chápali, že ve skupině o třech zápasech může být každá branka rozhodující.

Každopádně vyvstala otázka, zda je systém kvalifikace na mistrovství správný, když do finálového turnaje může postoupit i tým, který je "schopný" prohrát 0:13.

 

Anketa

Jaký je váš názor na tak drtivé porážky?

Hlasovalo 41 lidí.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.