Sport (Pondělí, 23. září 2019 6:52:41)

Kotal staronovým koučem Sparty! Na Letné povede rezervu

Po změně trenéra hlavního týmu, oznámila Sparta nového kouče i znovuzavedeného „béčka“. Rezervu Sparty povede Václav Kotal. Letenský klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Na konci května se novým koučem A týmu Sparty stal Václav Jílek. Nyní letenský celek oznámil i jméno kouče rezervního výběru. Tím se stal velezkušený šestašedesátiletý Kotal.

„Jsme rádi, že se trenérem B mužstva stává právě Václav Kotal, který má velké množství zkušeností z dospělého fotbalu i mládeže. V minulosti s rezervním výběrem Sparty postoupil do druhé ligy, byli bychom rádi, kdyby se mu to povedlo znovu. Pro vývoj našich mladých hráčů by právě druhá liga byla ideální,“ vysvětluje volbu trenéra sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Kotal v minulosti vedl Brno či Jablonec. Také působil u mládežnických reprezentací U16 a U17. Koučem rezervy Sparty byl už dvakrát. Nejprve od července 2001 do června 2003 a pak od července 2005 do června 2006.

Kotalovým asistentem bude Luboš Loučka, vedoucím týmu pak Luděk Stracený.

Po sedmi sezónách projekt Juniorské ligy končí. Prvoligové týmy tak místo juniorek opět zavádí rezervy, tak jak to v českém fotbale bylo předtím. „Béčka“ budou od nové sezony působit ve třetí lize (ČFL a MSFL).


 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.