Sport (Úterý, 7. července 2020 20:44:58)

Je rozhodnuto! Jihlava neuspěla, baráž se opakovat nebude

Už na první pohled se jednalo o nereálný požadavek. Kvůli chybám rozhodčích dalo vedení fotbalistů Jihlavy podnět Ligové fotbalové asociaci (LFA), aby se minimálně jeden z barážových zápasů proti Karviné opakoval. LFA nyní požadavek Vysočiny zamítla.

„Podle soutěžního řádu je možné opakovat mistrovské utkání pouze za předpokladu předčasného ukončení zápasu z bezpečnostních nebo jiných důvodů podle pravidel fotbalu, jako jsou například povětrnostní podmínky,“ stojí v prohlášení LFA.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Ffcvysocina%2Fposts%2F10156524735496886&width=500

„Soutěžní řád na druhou stranu nedává řídícímu orgánu soutěže možnost nařídit opakování jakéhokoliv zápasu na základě chybného rozhodnutí rozhodčích na hrací ploše,“ píše se dále.

Jihlavě tak zhasla i ta poslední, ač velmi malá, naděje. Baráž se opakovat nebude.

Celku z Vysočiny nejvíce vadily kontroverzní momenty v obou duelech. Po jejich apelu komise rozhodčích potrestala Matějčeka a Nenadála zákazem působení v profesionálních soutěžích (1. a 2. liga) pro příští sezonu.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.