Sport (Pondělí, 23. září 2019 6:54:07)

Deli má smůlu! Trenér nároďáku vsadil na borce z marocké ligy

Jedenadvacátého června začne v Egyptě Africký pohár národů. Týmy, které se na turnaj kvalifikovaly, pomalu uzavírají konečné nominace. Jedním z prvních je Pobřeží Slonoviny. V třiadvacetičlenném výběru figuruje i bývalý sparťan Bony Wilfried, naopak trenér Ibrahim Kamara vyřadil slávistu Simona Deliho.

Ačkoliv zažil extrémně povedenou sezonu, na šampionát se nedostal. Deli se Slavií vybojoval double a v Evropské lize došli sešívaní do čtvrtfinále. Navíc sedmadvacetiletý stoper patřil k nejlepším hráčům.

Přesto se na turnaj nepodívá. Přednost před Delim dostal kupříkladu dvaatřicetiletý Ismaël Traoré, který obléká dres francouzského klubu Angers a na svém kontě má pět reprezentačních startů, nebo pětadvacetiletý stoper marocké Casablanky Ibrahim Comara, jenž za národní tým odehrál sedm duelů.
 

Jen pro srovnání, Deli za reprezentaci nastoupil do 13 zápasů, což je více než u dvou zmíněných fotbalistů dohromady.

Naopak kouč Kamara vsadil na zkušenosti Bonyho Wilfrieda. Bývalý sparťan působil naposledy v katarském Al Arabi, kde byl na hostování ze Swansea. Velšský klub s ním ale neprodlouží smlouvu, takže Bony bude od 1. července volným hráčem.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.