Sport (Pondělí, 23. září 2019 6:54:15)

Velký comeback?! Mourinho by znovu mohl koučovat Chelsea

Bude José Mourinho potřetí v kariéře trenérem fotbalistů Chelsea? Britská média přišla s informací, že na lavičce anglického velkoklubu skončí Maurizio Sarri, který zamíří zpátky do Itálie a právě portugalský stratég je jedním z kandidátů na jeho místo.

Schyluje se k velké trenérské rošádě. V Juventusu skončil Massimiliano Allegri, kterého má nahradit právě Sarri a toho by zase mohl nahradit Mourinho.

Takový scénář by mohl podle bulvárního listu The Sun nastat, protože The Special One by se nebránil možnosti potřetí v kariéře trénovat Chelsea.

Mourinho, který je bez práce od poloviny prosince, kdy byl vyhozen z Manchesteru United, je pro britské novináře adeptem číslo jedna. Ačkoliv klub vyhrál Evropskou ligu, v Premier League skončil až třetí, a proto Sarri skončí.

Kontroverzní Portugalec byl trenérem Blues již dvakrát. Od června 2004 do září 2007 a také od června 2013 do prosince 2015. S Chelsea třikrát vyhrál Premier League, třikrát Anglický ligový pohár a jednou FA Cup. Navíc ho s majitelem Romanem Abramovičem pojí přátelský vztah.

Takhle slavili José Mourinho a Roman Abramovič společně s hráči Chelsea titul v roce 2005

Kromě Mourinha jsou v širším okruhu adeptů kupříkladu legenda Chelsea Frank Lampard, kterému se dává největší šance, Masiimiliano Allegri, Santo Espirito, Javier Gracia či Patrick Vieira.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.