Sport (Čtvrtek, 19. září 2019 12:45:35)

Špatné zprávy pro Spartu: Drchal je operaci, vrátí se až příští rok

Fotbalová Sparta se musí smířit s tím, že útočník Václav Drchal bude k dispozici až v roce 2020. Mladý talentovaný fotbalista už v Německu podstoupil operaci kolene a čeká ho dlouhá rehabilitace.

Václav Drchal si přivodil poranění kolene při utkání 2. kola nadstavby proti Slovanu Liberec, od té doby nebyl trenérům k dispozici. Po absolvování několika vyšetření v Čechách a v Německu lékaři rozhodli o operaci a museli provést zákrok v koleni, které měl talentovaný útočník operované už v minulém roce.

Drchal podstoupil zákrok na klinice v Augsburgu u stejného operatéra, který provedl už první vážnější operaci Drchalova kolene v roce 2018. „Jsem v Německu už čtrnáct dní, na víkend jsem byl doma. Ještě týden absolvuji rehabilitaci v Augsburgu, pak uvidíme, jak bude léčba postupovat dál,“ říká Václav Drchal.


„Pro Vaška to není jednoduchá situace, ale je to bojovník a zvládne to. Bude mít odpovídající zázemí a péči, s návratem do tréninkového a pak i zápasového režimu mu každý z nás pomůže, jak jen bude moct,“ podporuje Drchala sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.