Sport (Pondělí, 13. července 2020 10:26:29)

Nejstarší a nejprestižnější: Už za tři týdny začne slavný Wimbledon!

V pondělí 1. července začne tradiční tenisový svátek - Wimbledon. Mezi hráči z celého světa je právem považován za nejprestižnější turnaj a to nejen proto, že je ze všech turnajů nejstarší. Ani letos nebudou pochopitelně chybět čeští tenisté a účast už přislíbil i vítěz letošního French Open Rafael Nadal ze Španělska.

Od 1. do 14. července bude All England Club hostit celkem 128 tenistů a tenistek. Mezi nimi se mohou čeští fanoušci těšit hlavně na Petru Kvitovou, Karolínu Plíškovou, či finalistku uplynulého French Open Markétu Vondroušovou. Travnatý turnaj by si pravděpodobně neměl nechat ujít ani Tomáš Berdych, který musel kvůli zdravotním problémům vynechat Roland Garros.

"Nesnáším, když musím vynechat Grand Slam a tenhle turnaj (Wimbledon) prostě miluji. Musím si být ale stoprocentně jistý, že nebudu zraněný a také jistý, že jsem na trávu připraven," řekl český tenista před pár týdny pro web TennisWorld.

Kromě Čechů ale bude turnaj, kde musí všichni hráči i hráčky povinně nastupovat v bílém, obsazen světovou tenisovou špičkou. Loňský vítěz Novak Djokovič ze Srbska se už nemůže dočkat a stejně tak vítězka ženského singlu Němka Angelique Kerberová.


Přímé přenosy z Wimbledonu můžete sledovat na stanicích Nova Sport. Na webu Novasport.tv pak naleznete aktuální informace a nejzajímavější sestřihy ze zápasů.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.