Sport (Čtvrtek, 2. července 2020 8:53:11)

Finále NHL je zlatý důl! St. Louis chce za lístky statisíce

Klub z NHL St. Louis je ve skvělé situaci. Ve finále vede nad Bostonem 3:2 na zápasy a Stanley Cup má na dosah. A co to znamená? Že za lístky si může říct obrovskou sumu a fanoušci ji stejně zaplatí. Částka začíná zhruba na měsíční výplatě.

St. Louis zkrátka dokáže z šestého finálového zápasu vytěžit maximální zisk. Ceny lístků se opravdu pohybují v astronomických částkách. A přitom v základní části byly lístky na Blues cenově oproti rivalům podprůměrné.


Nejlevnější místa si můžou fanoušci koupit za 45 600 korun a ty nejdražší až za 316 tisíc. Průměrně se částky točí kolem 97 tisíc. Že si to nedokážete ani představit? To ani Američané. Zatímco průměrný Čech si vydělá měsíčně 32 tisíc korun, v St. Louis se výplaty pohybují kolem 80 tisíc. Za lístky tak chtějí Blues prakticky celou měsíční výplatu.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jun2019/2288260.jpg?d41d
(Average- průměr, cheapest- nejlevnější)


Jenomže St. Louis nikdy Stanley Cup ještě nad hlavu nezvedlo a tak chtějí být fanoušci u historického vítězství. Enormně vysoké částky tak s nevolí zaplatí. Není se tak čemu divit, že zápas je už téměř vyprodaný. Hokejisté Bostonu ale předraženou oslavu můžou ještě pokazit.


Jenom pro porovnání, takhle drahé lístky nebyly ani na žádné finále Super Bowlu, o které je každoročně zájem po celém světě. Více si o lístky řekl jen Cleveland při sedmém finále baseballové ligy. Tam ale vyhráli Chicago Cubs a vítězné oslavy překazili. Průměrně tehdy stály lístky 113 tisíc korun.


Jestli se tah St. Louis vyplatí a domácí hokejisté zvednou Stanley Cup nad hlavu se můžete podívat už dnes v noci ve 2:00 na stanici Nova Sport 1.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.