Sport (Neděle, 18. srpna 2019 13:13:57)

Nečas se stal šampionem AHL, Hykova asistence nestačila

Hokejista Martin Nečas je šampionem AHL! S týmem Charlotte Checkers ovládl soutěž farem nejprestižnější hokejové ligy světa. Checkers porazili Chicago Wolves 5:3 a sérii ovládli 4:1 na zápasy.

Hvězdou pátého zápasu se stal Američan Andrew Poturalski, který přispěl k výhře Charlotte dvěma brankami a po zápase byl vyhlášený nejlepším hráčem celého play off.

Poturalski otevřel skóre zápasu už ve druhé minutě a na druhou branku si museli počkat diváci až téměř do poloviny zápasu, kdy Geekie zvýšil na 2:0. Chicagu se i díky asistenci Tomáše Hyky podařilo ještě před druhou třetinou snížit.

Ve třetí třetině se rozjel pořádný brankostroj. Chicago neustále dotahovalo, náskok Charlotte ale vymazat nedokázalo. Checkers nakonec dokázali zvítězit 5:3 a zvedli nad hlavu Clader Cup pro šampiony AHL.

Martin Nečas byl v celém play off pořádně vidět. V osmnácti zápasech nasbíral 13 kanadských bodů za pět gólů a osm asistencí. Nejvíce se mu dařilo ve finále, kdy bodoval ve všech zápasech, kromě toho posledního.