Sport (Pondělí, 13. července 2020 11:18:59)

Jízda Vondroušové končí ve finále! French Open ovládla Bartyová

Tenistka Markéta Vondroušová překvapivé tažení grandslamovým Roland Garros k titulu nedotáhla. Ve finále devatenáctiletá Češka prohrála hladce 1:6 a 3:6 s turnajovou osmičkou Ashleigh Bartyovou z Austrálie.

Devatenáctiletá Češka neuspěla ani ve třetím letošním finále, boje o titul prohrála i na menších turnajích v Budapešti a Istanbulu.

 

Navzdory finálové porážce zažila Vondroušová na French Open nejlepší grandslamový turnaj své zatím krátké kariéry, dosud bylo jejím maximem osmifinále loňského US Open. Australanka ji dnes jasně přehrála. Vondroušová do finále prošla bez ztráty setu, ale v boji o titul si udržela jen tři z osmi podání. Na lavičce se jí pak zalily oči slzami.

Bartyová je první australskou vítězkou Roland Garros od titulu Margaret Courtové v roce 1973. Naopak Vondroušová stejně jako Lucie Šafářová před čtyřmi lety finále prohrála a nenavázala na úspěch Hany Mandlíkové z roku 1981. Na grandslamový titul čeká český tenis od úspěchu Petry Kvitové ve Wimbledonu 2014. Zastoupení ve finále ženské dvouhry měl přitom na druhém grandslamu za sebou, ale Kvitová v lednu na Australian Open rovněž rozhodující souboj prohrála.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.