Sport (Čtvrtek, 9. července 2020 23:02:13)

Suchý se rozplýval nad Schickem: Je super mít v útoku takového hráče!

Do kvalifikačního utkání proti Bulharsku vedl českou reprezentaci jako kapitán. Marek Suchý pak byl u toho, když Patrik Schick dvěma góly otočil nepříznivě vyvíjející zápas a svěřenci Jaroslava Šilhavého zvítězili 2:1.

Český celek si horší vstup do utkání snad nemohl představit. Už po dvou minutách nacentroval kapitán Ivelin Popov, nabíhající Isa přeskočil Nováka a hlavou překonal Vaclíka. Prosadil se hned při reprezentační premiéře.

Domácí se z nečekaného úderu brzy vzpamatovali a v 19. minutě srovnali. Dimitrov při snaze vypíchnout míč nabíhajícímu Janktovi nabil na střelu Schickovi a ten propálil bulharského gólmana.
 

Útočník AS Řím se dočkal druhého gólu až pět minut po přestávce, kdy ho kolmicí vyslal do úniku Suchý. Schick zkušeně přes gólmana dloubl míč do sítě a poprvé v kariéře se za reprezentační A-tým trefil v jednom utkání dvakrát.
 

Byl to právě Suchý, kdo Schickovi nahrál na druhý gól a po zápase chrlil na svého spoluhráče z národního týmu jen slova chvály.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jun2019/2286583.jpg?d41d

"Získal jsem v souboji balon, otevřel se prostor a všiml jsem si Schickyho uprostřed hřiště. Snažil jsem se mu přihrát, on si to nejdřív výborně pustil a pak fantasticky zakončil. To byla extratřída. Je super, když máme v útoku takového hráče," vysekl Schikovi poklonu Suchý v rozhovoru pro idnes.cz.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.