Sport (Čtvrtek, 19. září 2019 12:36:53)

Serena bohatne stále víc, ale ne tenisem! Do čeho investovala?

Americká tenistka Serena Williamsová je podle časopisu Forbes nejlépe vydělávající ženskou sportovkyní světa. Její jmění se odhaduje na 225 milionů dolarů, což je v přepočtu přes 5 mililard korun! Za převážnou část svých příjmů ale vděčí hlavně svému mozku.

Vítězka 23 grandslamových titulů za posledních pět let zainvestovala do 34 startupových projektů - tedy začínajících podnikatelských nápadů.


Jako první sportovkyně v historii zařazená do žebříčku nejbohatších žen světa, Williamsová v dubnu oficiálně oznámila, že společnost Serena Ventures je otevřena pro podnikání a k financování těch, kteří se snaží měnit svět svými nápady a produkty.


Společnost Serena Ventures funguje od roku 2014 a investuje do společností s různým vedením, zvláštními schopnostmi, kreativitou a příležitostmi. Williamsová zaměřuje svou pozornost především na mladé firmy a dává jim příležitost, aby byly slyšet.


"Nechvátám na to, abych opustila svět tenisu," říká Williamsová, která díky své společnosti zažívá pocit ze hry i v osobním životě a dodává: "Chci vybudovat značku, která bude dlouhověká, podobně jako je moje tenisová kariéra. "

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.