Sport (Čtvrtek, 19. září 2019 13:28:02)

Rosický prozradil, proč si vybral další posilu ze severu Evropy!

Po další nepovedené sezoně, už fotbalisté Sparty zbrojí na nový ročník. A s předstihem oznámili první posilu. Na Letnou se ze švédského Malmö stěhuje třiadvacetiletý norský pravý obránce či záložník Andreas Vindheim. V klubu podepsal smlouvu na tři roky.

Ačkoliv se v jarní části Sparta výkonnostně zvedla, výsledkovou mizérii z první poloviny sezony už moc nedohnala. Proto kolo před koncem nadstavby je jasné, že skončí „až“ třetí.

Sportovní úsek v čele s ředitelem Tomášem Rosickým si moc dobře uvědomuje, že se Letenští musí zvednout. Proto už s velkým předstihem ohlásili první posilu.

Andreas Vindheim

Tou se stal pravý bek Andreas Vindheim. Třiadvacetiletý hráč odehrál poslední čtyři roky ve švédském Malmö, se kterým vyhrál dva tituly. Sparta tak opět lovila v severských vodách, tak jako v případě Švéda Moberga Karlssona, kterého přivedla v zimním přestupovém okně.

„Andreas je velmi dobře vybavený na post pravého beka, a to jak fyzicky, tak pohybově. Nevynechá jedinou příležitost ve sprintu podpořit útok, má velmi dobrý cílený centr. Navíc má mentalitu vítěze,“ chválil nového hráče Rosický.

„Zároveň ve Švédsku působil v klubu, který má v tamní lize podobné postavení jako Sparta v Česku, očekávání fanoušků a tlak od veřejnosti tak dobře zná a nepřekvapí ho. V třiadvaceti letech je navíc ve věku, kdy by se měl nadále zlepšovat a růst v kariéře,“ dodal sportovní ředitel Sparty.

Právě post pravého beka se stal během sezony Achillovou patou letenských fotbalistů. Ondřej Zahustel nepředváděl stabilní výkony, totéž platilo i u Rumuna Alexandra Chipciua. Třetí variantu sparťané měli v podobě odchovance Tomáše Wiesnera, toho ale v zimní pauze poslali na dvouleté hostování do Mladé Boleslavi.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.