Sport (Čtvrtek, 19. září 2019 12:31:07)

Arsenal reagoval na Čechův návrat do Chelsea! Brankář mírní humbuk

V úterý se z Anglie rozletěla do světa informace o tom, že brankář londýnského Arsenalu Petr Čech má po konci kariéry zamířit zpět do konkurenční Chelsea. Tam by vykonával funkci sportovního ředitele, ale český gólman fanouškům vzkázal, že nic rozhodnuté není. K situaci se vyjádřil i trenér Arsenalu Unai Emery a naznačil, jak to může ovlivnit Čechův start ve finále Evropské ligy proti Chelsea.

Podle televizní stanice Sky Sports se má sedmatřicetiletý Čech vrátit do fotbalové Chelsea v roli sportovního ředitele. Nejprve však proti svému bývalému týmu nastoupí s Arsenalem ve finále Evropské ligy. Poslední trofej své bohaté kariéry se pokusí vybojovat příští středu 29. května v Baku.

 

 

"Navzdory dnešním zprávám - jak už jsem řekl dříve všem, rozhodnu se o budoucnosti až po posledním zápase. Teď je mým jediným cílem vyhrát Evropskou ligu s Arsenalem," vzkázal Čech fanouškům prostřednictvím svého twitteru a dal tak jasně najevo, že ještě nic není definitivní.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Apr2019/2268086.jpg?5b35

Fanoušky Arsenalu teď pochopitelně zajímá, jak se po provalení informace vedení klubu zachová a jestli trenér postaví Čecha do branky, když by chytal proti svému potencionálnímu zaměstnavateli.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/May2019/2282389.jpg?d41d

"Má představa je stejná jako v každém zápase. Vždy mluvím s každým hráčem, který bude v základní sestavě. Momentálně mu (Čechovi) věřím, protože má formu. Takže mohu dát šanci jemu, ale i Lenovi. Každopádně chci, aby si ten poslední zápas užil, ať už chytat bude, nebo ne," prozradil trenér Emery na oficiálních stránkách londýnského velkoklubu.
 

Kromě sestavy přišla na řadu i otázka, co bude Čech v budoucnu dělat, protože momentálně to vypadá, že skutečně zamíří pracovat do Chelsea. "To nevím, ale vím jistě, že bude hrát na bubny! On je prostě mimořádný a jednou bych si s ním na ty bubny rád zahrál" dodal Emery.

Pokud by však přece do Chelsea zamířil vykonávat avizovanou funkci, musel by úzce spolupracovat s trenérem Mauriziem Sarrim, ale pod nim se podle anglických médií už dlouho kymácí židle.

 

Čech chytal za Chelsea v letech 2004 až 2015 a získal s ní 15 trofejí včetně triumfů v Lize mistrů a Evropské lize a čtyř mistrovských titulů. O jeho návratu do klubu ruského miliardáře Romana Abramoviče se mluví už několik měsíců, dosud ale nebylo jasné, jakou roli by měl na Stamford Bridge zastávat.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.