Sport (Pátek, 23. srpna 2019 7:12:35)

Roste nejlepší trenér všech dob! Guardiola má neuvěřitelná čísla

Má našlápnuto, aby se stal nejúspěšnějším koučem fotbalové historie. Trenér Manchesteru City Pep Guardiola získal za jedenáct let působení na nejvyšší úrovni už šestadvacet trofejí, což ho v historickém pořadí řadí na páté místo. Obdivuhodnější je však jeho průměr získaných trofejí za jednu sezonu, který činí 2,36.

V neděli se svými svěřenci dokázal obhájit titul v Premier League. Guardiola tak do své sbírky přidal už pátou trofej, kterou vyhrál v Anglii. V pořadí nejúspěšnějších koučů fotbalové historie přeskočil svého někdejšího rivala na lavičce Manchesteru United či Realu Madrid Josého Mourinha a momentálně mu tak patří páté místo.

Tabulka nejúspěšnějších fotbalových trenérů

Mnohem zajímavější je však fakt, že Guardiola získal šestadvacet trofejí v rekordním čase. Stačilo mu „pouze“ jedenáct sezon. Navíc od června 2012 do července 2013 si dal od trénování pauzu! Pro srovnání například Mourinho na pětadvacet trofejí potřeboval devatenáct sezon.

Guardiola s průměrem 2,36 získaných trofejí za jednu sezonu je opravdovým unikátem. Vždyť i legendární Sir Alex Ferguson potřeboval na čtyřicet osm trofejí třicet devět sezon.

Osmačtyřicetiletý Španěl je navíc v ideálním trenérském věku a rozhodně se sbíráním trofejí nekončí. U Citizens má smlouvu až do června 2021.

Guardiolovy trofeje:

Manchester City 5 trofejí (červenec 2016 – současnost)
2x Premier League
2x anglický Ligový pohár
1x anglický Superpohár

Barcelona 14 trofejí (červenec 2008 – červen 2012)
2x Liga mistrů
3x španělská liga
3x španělský Superpohár
2x španělský pohár
2x evropský Superpohár
2x mistrovství světa klubů

Bayern Mnichov 7 trofejí (červenec 2013 – červen 2016)
3x německá liga
2x německý pohár
1x mistrovství světa klubů
1x evropský Superpohár
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.