Sport (Pátek, 23. srpna 2019 7:18:29)

Řepka má za sebou další soud! Tentokrát kvůli alimentům

Městský soud v Brně dnes projednával potrestání bývalého fotbalisty Tomáše Řepky za neplacení alimentů na syna, kterého má s Vlaďkou Erbovou. Někdejší fotbalový reprezentant už dříve dostal v jiných kauzách 30 měsíců vězení. Protože Řepka částku dodatečně uhradil, návrhu na potrestání byl zproštěn.

Soud ve věci naposledy jednal na začátku letošního března, kdy dal Řepkovi možnost alimenty uhradit. Pokud by tak učinil, mohl se trestu vyhnout a to také bývalý kapitán pražské Sparty udělal.

Nemusel navíc platit původně vyměřenou výši kolem 175.000 korun, ale jen částku kolem 20.000 korun. Řepka totiž uspěl u soudu se snížením alimentů z 15.000 měsíčně na 5000 korun a usiluje o snížení na 2000. Z této částky soud vycházel.

Řepka už u pražského soudu dostal pravomocný dvouletý trest za zpronevěru a poškozování cizích práv, další půlrok za mřížemi mu přibyl za maření výkonu úředního rozhodnutí. Dlouhodobým neplacením výživného na syna z prvního manželství ze strany Řepky se zase zabýval Obvodní soud pro Prahu 6, trestní stíhání v této věci ale bylo zastaveno.

Připomeňte si reportáž TV Nova o Tomášovi Řepkovi:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.