Sport (Neděle, 31. května 2020 11:58:39)

Nečekaná posila! Plzeňský Gulaš trénuje s reprezentací

Z Bratislavy přišla dost překvapivá zpráva. K českému národnímu týmu se připojil útočník Plzně Milan Gulaš. Třiatřicetiletý kapitán západočeského celku se přitom ze zdravotních důvodů omluvil z přípravného kempu před MS a neabsolvoval tak turnaj Euro Hockey Tour v Brně. Naopak ze šampionátu už odjel Robin Hanzl.

Gulaš má za sebou skvělou sezonu. S 62 body ovládl kanadské bodování základní části extraligy a Plzeň táhl i v play off. Indiáni nakonec skončili třetí, když v semifinále v sedmi zápasech prohráli s Třincem.

Zkušený forvard stihl ve vyřazovacích bojích nasbírat 14 bodů a i díky své produktivě byl podruhé v řadě vyhlášen Hokejistou sezony.

Trenér národního týmu Miloš Říha ho povolal do přípravy před světovým šampionátem. Nicméně Gulaše trápily střevní potíže, a tak se omluvil.

Nyní se ale uzdravil a odcestoval do Bratislavy. Na soupisku však zapsán nebyl, takže se nemůže zúčastnit zápasů.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fhcplzen1929%2Fposts%2F10156537459079472&width=500

"Kvůli nemoci má za sebou dlouhou herní pauzu, takže ho určitě čekají individuální tréninky a o jeho případném nasazení v turnaji rozhodne trenérský štáb naší reprezentace," prohlásil sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák.

Gulaš tak bude čekat na šanci. Stejně jako obránce Petr Zámorský a útočníci David Tomášek s Radkem Faksou, u nějž záleží na zdravotním stavu. Český tým může v průběhu turnaje dopsat na soupisku ještě tři hokejisty.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.