Sport (Pátek, 23. srpna 2019 6:38:52)

Finále EL jen pro vyvolené! Málo lístků, aby prý nepřijelo moc lidí

Finále Evropské ligy mezi anglickou Chelsea a Arsenalem je určeno nejspíš jen pro vyvolené. Jinak si nelze vysvětlit, že UEFA poskytla oběma finalistům pouze 6000 vstupenek, přestože stadion v Baku má kapacitu pro 68 700 diváků!

Fotbalové kluby z Anglie momentálně vládnou Evropě. Důkazem je finále Ligy mistrů, do kterého se dostal Liverpool a Tottenham a stejně tak finále Evropské ligy, kde se představí Arsenal a Chelsea.

Oba londýnské celky jsou od sebe v Anglii vzdálených jen pár kilometrů, ale na finále EL budou cestovat až do vzdáleného Ázerbajžánu. Právě tam by je měli 29.května přijet podpořit i fanoušci, ale moc jich tam asi neodcestuje.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/May2019/2278918.jpg?d41d

Když pomineme vzdálenost zhruba 4500 kilometrů, která Londýn a Baku dělí, komplikuje cestu poměrně zásadním způsobem Evropská fotbalová asociace UEFA, která dala k dispozici pouhých 6000 lístků a to pro oba celky!

Podle renomovaného novináře stanice ESPN funkcionáři tvrdí, že letiště v Baku nemá kapacitu na to, aby pojalo větší příliv fanoušků.

 

 

Na finále Ligy mistrů mají přitom Liverpool i Tottenham k dispozici lístků více jak 16 tisíc a to se jetště ke všemu odehraje v Madridu ve Wanda Metropolitano aréně, která má kapacitu o 700 míst menší, než výše zmiňovaný stadion v Baku (68 700).

 

"Byli jsme o situaci s počtem lístků informováni," komentoval celou věc Arsenal. "Aktuálně jsme uprostřed jednání s UEFA. Jednoznačně chceme, aby lístků pro naše fanoušky bylo víc. Jsou tu tisíce příznivců, kteří mají sezonní permanentky a jsou s námi v průběhu celého roku, ale na závěrečný vrchol se nedostanou," dodali v oficiálním prohlášení zástupci Gunners.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.